Názory členů ČSBS

Jsme málo slyšet a vidět

Náš svaz není ve veřejném informačním prostoru příliš slyšet a vidět. Proč? Protože do něj nevstupujeme výrazně razantně, aktuálně a systematicky. K aktuálním politickým problémům chybějí podstatná, operativní a razantní vyjádření svazu.

Jak by mělo, podle mého názoru, vypadat takové aktuální a razantní vstupování do veřejného prostoru? Například se domnívám, že náš svaz nemůže mlčet k tomu, když v únoru t. r. bývalou spojařku, parašutistku 2. čs. samostatné paradesantní brigády v SSSR z dob druhé světové války paní Boženou Fialovou-Ivanovou údajný výtvarník David Černý vulgárně a agresivně slovně napadl: řekl jí, že kdyby jí nebylo tolik let, tak by jí za její politické názory rozmlátil pusu. Nejde o to, že paní Fialová-Ivanová není naší členkou (je členkou legionářské obce v Ústí nad Orlicí); jde o to, že to byl masivní politický útok na tradice, které náš svaz také hájí. K takovým útokům, myslím, mlčet nelze.

Jiný příklad: Domnívám se, že když důstojník genštábu české armády o loupežných vrazích bratrech Mašínových prohlásí, že to byli hrdinové, tak by náš svaz měl ve svém prohlášení takový názor kategoricky odmítnout.

Příkladů by bylo více.

Myslím, že v české politice se toho děje tolik, že svaz má dostatek témat, na něž je vhodné z hlediska hodnot, které hájíme, souhlasně nebo kriticky reagovat.

Odkazovat se na to, že o našich názorech mainstreamové sdělovací prostředky neinformují, není korektní. Máme webové stránky svazového centra. A pokud budeme aktuálně reagovat, i ten mainstream bude nucen o tom přinést zprávu.

PhDr. Vladimír Pelc,

předseda ČSBS Benešov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *