Novinky

Tisková zpráva

Dne 3. dubna 2018 se na e-mail tiskového mluvčího ČSBS obrátil s několika dotazy šéfredaktor HlidaciPes.org/Olomouc Jakub Mikel. Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli všechny dotazy novinářů, a odpovědi vedení ČSBS, nejdříve zveřejňovat na našich webových stránkách, jsou zde k dispozici:

Otázka:

Je stále pan Dalibor Horák z Uničova členem ČSBS? Je stále místopředsedou oblastní organizace ČSBS v Olomouci a členem ústředního výboru svazu?

Odpověď:

Ano, pan Dalibor Horák je členem OV ČSBS Olomouc a také členem ÚV ČSBS, z titulu své funkce v oblastní organizaci.

 

Otázka:

ČSBS v září 2017 získalo darem od Olomouckého kraje automobil Škoda Octavia, RZ: 3M3 7055. Tento automobil měl sloužit potřebám ČSBS. Je tento automobil stále majetkem ČSBS? Kdo jej využívá? Využívá jej i pan Horák? K čemu slouží? Kde bývá běžně využíváno (myšleno město či kraj)?

Odpověď:

Ano, Vámi uvedený automobil Škoda Octavia byl, jako pro vozový park Úřadu Olomouckého kraje nepotřebný a z něj vyřazený, darován ČSBS. Vůz je využíván v regionu Moravskoslezského kraje – například pro dopravu zdravotně handicapovaných členů ČSBS a dalších osob na pietní akce. Pan Horák vůz k osobním či jiným potřebám neužívá, vůz je ostatně k dispozici jiné oblastní organizaci ČSBS, než je jeho působnost.

 

Otázka:

Obdržel pan Horák od ČSBS někdy nějaké ocenění? Odkazuji se tímto na informaci z Wikipedie, která však není kvalitně ozdrojovaná.

Odpověď:

Ano, panu Horákovi byla před časem udělena pamětní medaile ČSBS.

 

Otázka:

Můžete mě, prosím, odkázat na konkrétní URL odkaz z webu ČSBS, na kterém najdu logo Olomouckého kraje či jinou formu propagace OK, jak bylo definováno ve smlouvě o předání automobilu? Při procházení Národního osvobození jsem o tom také žádnou zmínku nenašel.

Odpověď:

Na uvedeném automobilu Škoda Octavia je zachováno logo původního majitele, tedy Olomouckého kraje – nebylo tedy nahrazeno logem jiným, například ČSBS. Toto je dostatečná forma propagace dárce, účinnější, než formální logo v tisku či na webu.

MgA. Vladislav Kučík

tiskový mluvčí ČSBS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *